W jaki sposób dobrać spinki do mankietów? Na jakie okazje powinno się je nosić? Kiedy dokładnie omawiane produkty najlepiej zdadzą egzamin? Czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze spinek do mankietów?

Co jest najważniejsze w doborze koloru spinek?

Jak wiadomo, elegancki i klasyczne spinki ślubne przeważnie są wykonane ze złota lub srebra. Można zaobserwować, że obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów omawianych produktów, które sprawdzą się w codziennych stylizacjach. W celu właściwego dobrania spinki do mankietu wystarczy przestrzegać kilku istotnych zasad. Rekomendowane jest przede wszystkim dopasowanie koloru, a także rodzaju spinek do okoliczności. Należy zaznaczyć, że formalne okazje będą wymagały oprawy w postaci spinek wykonanych z metali szlachetnych. Nie można zapomnieć, aby dobrać kolor omawianych spinek do koloru koszuli. Godny uwagi jest fakt, że do białej najlepiej będą pasowały klasyczne produkty. Z kolei do koszul we wzory, kolorowych sprawdzą się spinki kontrastujące z nimi kolorystycznie. Świetnym rozwiązaniem będzie także dopasowanie koloru spinek do paska skórzanego, zegarka czy spodni. Osoby, które na co dzień noszą srebrny zegarek, nie powinny zakładać złotych spinek do mankietów.

Korelacja między spinkami do mankietów, a koszulą

W przypadku założenia przez mężczyznę eleganckiej koszuli na spinki, zalecane jest założenie do niej muchy lub krawatu. W przeciwnym wypadku dana osoba może narazić się na modową wpadkę. Nie powinno się bowiem mieszać w ramach jednego stroju stylu nieformalnego z formalnym. Ponadto z tego względu odradza się zakładać spinek do koszuli z rozpiętym kołnierzykiem. Warto zapamiętać, że koszula, do której planuje się założyć spinki musi mieć usztywniony kołnierz. Można także zdecydować się na koszulę, która nie posiada kieszeni na piersi.

Czy warto wybierać casualowe spinki do mankietów?

Należy pamiętać, że spinki stworzono, jako męską biżuterię na różnego rodzaju formalne okazje. Można jednak zaobserwować, że na rynku dostępne są niestandardowe produkty wyróżniające się nietypowymi formami. Godny uwagi jest fakt, że mogą one nawet nawiązywać do pasji danego mężczyzny. Świetnym przykładem mogą być spinki w kształcie zwierząt, motocykli czy samochodów. Warto wiedzieć, że tego typu dodatki doskonale zdadzą egzamin w przypadku nieformalnych okoliczności np. imprezy rodzinnej.

W jaki sposób powinno się nosić casualowe spinki do mankietów?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to znacznie trudniejsza opcja do zastosowanie w porównaniu do klasycznych spinek przeznaczonych na formalną okazję. Jest to spowodowane tym, że stosunkowo łatwo można przekroczyć granicę dobrego smaku. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt, ponieważ finezyjne i niestandardowe spinki będą wymagały koszuli o półformalnym charakterze. W takiej sytuacji spinki będą grały pierwsze skrzypce w określonej stylizacji. Oznacza to tym samym, że koszula nie będzie mogła pod żadnym pozorem wybić się na pierwszy plan.