2021 roku jest prawdziwą rewolucją, jeśli chodzi o rynek usług budowlanych oraz sprzedaż mieszkań. Ogromna ilość Polaków kupuje mieszkania lub buduje domu – w szczególności w dużych metropoliach lub ich najbliższych okolicach np. we Wrocławiu. Okazuje się, że nie zawsze opłaca się mieszkać w bloku – czasem znacznie lepszą inwestycją jest budowa domu Wrocław lub kupno budynku mieszkalnego.

Mieszkanie w bloku – to się nie opłaca!

Kupno mieszkania nie jest tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Koszty są coraz wyższe, a standard w stosunku do mieszkania w domu – nieporównywalnie niższy. Mieszkania są niewielkie, nie zapewniają optymalnego poziomu prywatności, a w dodatku potrafią kosztować więcej, niż dom na obrzeżach miasta. We Wrocławiu można zaobserwować pewien trend – coraz większa ilość “mieszczuchów” poszukuje spokojnej działki na obrzeżach miasta.

Własny dom to lepszy wybór

Dom pod Wrocławiem może okazać się tańszy niż mieszkanie w centrum, a świetne skomunikowanie zapewnia komfortowy dojazd do pracy czy szkoły. W dzisiejszych czasach coraz większa ilość rodzin decyduje się na przeprowadzkę nawet do 25-30 kilometrów poza miasto. Własny dom z ogrodem daje poczucie komfortu – oczywiście wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, jednak koszenie trawy czy odśnieżanie podjazdu są warte prywatności i spokoju na łonie natury.